Reklama w mediach społecznościowych

Facebook, Instagram, Youtube, Twitter, Pinterest, Snapchat, Linkedin...

Zdobywaj fanów swojej marki na:

Facebook

Jeśli wrzucimy w wyszukiwarkę hasło: Reklama w mediach społecznościowych numerem jeden na pewno będzie Facebook. (Odwiedzany przez ponad miliard internautów dziennie.) Facebook to platforma, na której można dzielić się treścią ze znajomymi, organizować wydarzenia lub prowadzić rozbudowane kampanie reklamowe. Właśnie dlatego portal ten jest chętnie wykorzystywany nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez firmy i organizacje.

Dziel się wrażeniami na:

Instagram

to jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych serwisów społecznościowych do publikacji zdjęć i krótkich filmików. Instagram jest także jednym z głównych kanałów, na których influencerzy (celebryci, blogerzy, vlogerzy) reklamują produkty i usługi popularnych marek.

Największa społeczność twórców i pożeraczy video:

Youtube

Głównym celem tego serwisu jest udostępnianie i oglądanie materiałów video. Ze względu na fakt coraz większej popularności tego formatu, wiele marek już dawno dostrzegło i skutecznie wykorzystuje potencjał reklamowy portalu. Youtube pozwala na subskrypcję ulubionych kanałów oraz wystawianie komentarzy do zamieszczanych tam treści co czyni go również niezwykle popularną platformą społecznościową i druga po Google’u największa wyszukiwarką treści.

Pozwól klientom być na bieżąco dzięki:

Twitter

Twitter służy do zamieszczania krótkich (140 znaków), chwytliwych treści które następnie mogą kierować dalej (jeśli do takiego postu dołączony jest link). Charakterystyczną dla tego serwisu cechą jest używanie hashtagów, które pozwalają użytkownikom dużo szybciej natrafić na posty poruszające konkretny temat.

Największa na świecie wyszukiwarka obrazków:

Pinterest

Pinterest to agregat i wyszukiwarka treści wizualnych. Użytkownicy portalu gromadzą wiele zdjęć i filmów w poszczególnych katalogach, a następnie dzielą się nimi z pozostałymi odbiorcami, którzy mogą lajkować i komentować materiały. Jeśli sprzedajesz towary i usługi atrakcyjne wizualnie (np. moda, gastronomia, wystrój wnętrz) Pinterest będzie doskonałym miejscem do prowadzenia tam działań marketingowych.

…chwile ulotne jak:

Snapchat

Serwis społecznościowy szczególnie popularny wśród młodego pokolenia. Głównym pomysłem twórców Snapchat-a jest wykorzystanie marketingowej “reguły niedostępności” dzięki udostępnieniu możliwości szybkiego przesyłania plików multimedialnych, które w równie szybki sposób znikają z historii serwisu.

Miejsce dla relacji B2B:

Linkedin

Portal specjalizujący się w kontaktach zawodowych i biznesowych. LinkedIn to również największa na świecie sieć profesjonalna, gdzie swoje profile prowadzą nie tylko osoby prywatne, ale również headhunterzy i firmy, które chcą usprawnić proces rekrutacji oraz zbudować profesjonalny wizerunek swoich przedsiębiorstw.

Wybrałeś coś dla siebie?

Pomożemy Ci zacząć!

Zdajemy sobie sprawę, że przy przy zadaniu jakim reklama w mediach społecznościowych już sam wybór odpowiednich serwisów jest sporym wyzwaniem. Dodatkowy czas poświęcony na wdrożenie i prowadzenia działań w w.w. portalach wymaga sporo czasu i specyficznych kompetencji (szczególnie na początku). Dlatego z przyjemnością zajmiemy się tym wszystkim w Państwa imieniu. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Zapytaj o ofertę